جراحی زیبایی بینی

۱۰ نکته در مورد قبل از جراحی زیبایی بینی

به محض آنکه با چند متخصص جراحی پلاستیک مشاوره نمودید و جراح شایسته و با تجربه در زمینه رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) را انتخاب نمودید، آماده انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشید. قطع مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، ویتامین ای و مکمل های گیاهی به میزان ۲ هفته قبل و بعد از عمل جراحی رینوپلاستی بسیار مهم می باشد (دکتر ویلیام پورتوز). حداقل به مدت ۲ تا ۴ هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را قطع کنید. نیکوتین بطور شدیدی مانع بهبودی می شود.

۱۰ نکته در مورد قبل از جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی

به محض آنکه با چند متخصص جراحی پلاستیک مشاوره نمودید و جراح شایسته و با تجربه در زمینه رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی) را انتخاب نمودید، آماده انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشید.

  1. قطع مصرف آسپیرین، ایبوپروفن، ویتامین ای و مکمل های گیاهی به میزان ۲ هفته قبل و بعد از عمل جراحی رینوپلاستی بسیار مهم می باشد. (دکتر ویلیام پورتوز)
  2. حداقل به مدت ۲ تا ۴ هفته قبل از جراحی سیگار کشیدن را قطع کنید. نیکوتین بطور شدیدی مانع بهبودی می شود.
  3. در صورت ممکن، داروهای تجویز شده را زودتر از موعد مصرف، خریداری نمایید.
  4. از داشتن پماد مخصوص لب و نوشیدنی خنک به میزان کافی، اطمینان حاصل کنید. (در اثر نفس کشیدن از طریق دهان، لب شما بسیار خشک خواهد شد)
  5. با یکی از دوستان خود، جهت مراقبت از شما به مدت دو شبانه روز پس از جراحی، هماهنگ کنید. داشتن یک نفر حامی بسیار ضروری است، زیرا می تواند در انجام کارهایی مانند تهیه غذای نرم و توجه به ساعت مصرف داروهای شما و کارهای مورد نیازتان کمک نماید.
  6. در مورد هماهنگ بودن با جراح خود در زمینه کارهایی که حین جراحی انجام می دهد و کارهایی که شما مایل به انجام آن ها نمی باشید، اطمینان حاصل کنید. در این زمینه خجالتی بودن را کنار بگذارید. هر موردی که به نظرتان مناسب نیست با جراح  خود مطرح نمایید، زیرا در غیر این صورت پشیمان خواهید شد.
  7. اگر شدیداً مضطرب هستید، زمان دیگری را جهت انجام عمل جراحی هماهنگ کنید تا نگرانی شما برطرف شود و سوالات بیشتری از جراح  خود بپرسید.
  8. بعد از عمل جراحی، جهت رفتن به منزل هماهنگی لازم را انجام دهید. بعد از انجام عمل جراحی رینوپلاستی، شما به تنهایی قادر به رفتن به منزل نمی باشید.
  9. قبل از انجام عمل جراحی، هر کار سنگینی که دارید انجام دهید. حداقل به مدت ۳ هفته پس از جراحی، قادر به بلند کردن اجسام سنگین نمی باشید.
  10. روز جراحی، لباس های راحت با خود بیاورید. لباس دکمه دار نسبت به تی شرت هایی که از سر عبور می کنند، بسیار بهتر می باشند.

دکتر شراره جعفری

ایران جراح

منبع :

https://www.realself.com/forum/top-ten-tips-for-rhinoplasty

ایران جراح

- , جراحی پستان , جراحی چاقی , جراحی عمومی ,

دیدگاه خود را بیان کنید :