جراحی فیبروم رحم

میومکتومی (جراحی فیبروم رحم)

میومکتومی (جراحی فیبروم رحم)

میومکتومی، یک نوع عمل جراحی برای خارج کردن فیبروئیدهای (فیبروم) رحمی است که  لیومیوم  هم نامیده میشود ولی در اصطلاح عام به آن فیبروم رحم گفته می شود . این تومورهای غیرسرطانی معمول در رحم ظاهر میشوند که معمولا در سالهای بچه آوری اتفاق میافتند اما در واقع در هر سنی امکان پذیر است. هدف جراح در طی میومکتومی، در آوردن فیبروئیدهای مسبب علایم و بازیابی رحم است. برخلاف هیسترکتومی که کل رحم شما را خارج میکنند؛ در میومکتومی فقط فیبروئیدها را خارج کرده و رحم را سالم باقی میگذارند. زنانی که میومکتومی انجام داده اند گزارش میکنند که علائم فیبروئید شامل خونریزی قاعدگی زیاد و فشار لگنی بهبود یافته است.

چرا میومکتومی انجام میشود؟

جراح زنان و زایمان شما احتمالا میومکتومی را برای فیبروئیدهای (فیبروم) مسبب علایم که رنج آور هستند و با فعالیتهای نرمال شما تداخل دارند پیشنهاد میدهد. در صورت نیاز شما به جراحی، دلایل انتخاب میومکتومی به جای هیسترکتومی برای فیبروئیدهای رحمی شامل موارد زیر میشود:

شما تصمیم به آوردن بچه دارید.

جراح زنان و زایمان شما گمان کند که فیبروئیدهای (فیبروم ) رحمی با بارداری شما تداخل ایجاد میکند.

شما تمایل به حفظ رحم خود دارید.

ایران جراح

منبع :

http://www.mayoclinic.org/tests-procedures/myomectomy/home/ovc-20205346

میومکتومی، یک نوع عمل جراحی برای خارج کردن فیبروئیدهای (فیبروم) رحمی است که لیومیوم هم نامیده میشود ولی در اصطلاح عام به آن فیبروم رحم گفته می شود . این تومورهای غیرسرطانی معمول در رحم ظاهر میشوند که معمولا در سالهای بچه آوری اتفاق میافتند اما در واقع در هر سنی امکان پذیر است. هدف جراح در طی میومکتومی، در آوردن فیبروئیدهای مسبب علایم و بازیابی رحم است. برخلاف هیسترکتومی که کل رحم شما را خارج میکنند؛ در میومکتومی فقط فیبروئیدها را خارج کرده و رحم را سالم باقی میگذارند. زنانی که میومکتومی انجام داده اند گزارش میکنند که علائم فیبروئید شامل خونریزی قاعدگی زیاد و فشار لگنی بهبود یافته است.

دیدگاه خود را بیان کنید :