جراحی صرع

چگونه برای جراحی صرع آماده شویم؟

اگر منتظر عمل جراحی صرع هستید، لازم است موارد قبل از عمل که به شرح زیر هستند را بدانید: الکتروانسفالوگرام اولیه (EEG): دراین تست، الکترودها برای اندازه گیری فعالیت های الکتریکی تولید شده در مغز، روی جمجمه قرار می گیرند. ویدئو EEG: یک تست EEG متناوب با امکان ثبت مانیتورینگ ویدئویی تشنج ها در زمان بروز در مغز. این تشنج ها به این دلیل رخ می دهند که باید مصرف داروها کمتر یا متوقف شود بنابراین برای انجام این تست، بیمار باید در بیمارستان باشد. ثبت ارتباط بین تغییرات در تست EEG با حرکات بدن در طول تشنج، به تعیین مکان شروع تشنج در مغز کمک می کند.

چگونه برای جراحی صرع آماده شویم؟

اگر منتظر عمل جراحی صرع هستید، لازم است موارد قبل از عمل که به شرح زیر هستند را بدانید:

الکتروانسفالوگرام اولیه (EEG): دراین تست، الکترودها برای اندازه گیری فعالیت های الکتریکی تولید شده در مغز، روی جمجمه قرار می گیرند.

ویدئو EEG: یک تست EEG متناوب با امکان ثبت مانیتورینگ ویدئویی تشنج ها در زمان بروز در مغز. این تشنج ها به این دلیل رخ می دهند که باید مصرف داروها کمتر یا متوقف شود بنابراین برای انجام این تست، بیمار باید در بیمارستان باشد. ثبت ارتباط بین تغییرات در تست EEG با حرکات بدن در طول تشنج، به تعیین مکان شروع تشنج در مغز کمک می کند.

MRI یا CT سر: ام آر آی یا سی تی اسکن می تواند مشکلات ساختاری مانند جراحات یا بافت های اسکار را در مغز نمایان کنند و گاه دلیل تشنج ها اینگونه ساختارها هستند.

مقطع‌نگاری با نشر پوزیترون (PET) و MRI کاربردی: این اسکن ها می توانند فعالیت های مغزی را را بررسی و موارد غیرعادی را مشخص کند.

مقطع نگاری رایانه‌ای تک فوتونی (SPECT): در این نوع اسکن، رنگ تصاویر بر اساس مقدار خونی که در هر بخش مغز جریان دارد، متفاوت هستند. معمولا جریان خون در نواحی منشا تشنج بیشتر است.  در بعضی موارد، پزشک چندین نوع اسکن را ترکیب می کند تا مشخص شود منطقه مشکل زای مغز در کجا قرار دارد.

ایران جراح

منبع :

http://www.mayoclinic.org/tests-procedures/epilepsy-surgery/basics/definition/prc-20014204

ایران جراح

دیدگاه خود را بیان کنید :